ŠKOLNÍ ROK 2019/2020


co nás čeká

19.6.2020

Milí Stromáci a Stromčata!

V pátek 19.6. se v tomto školním roce uvidíme naposledy. Sejdeme se v 15:30 u klubovny, protože musíme vyhlásit bodování a fotografickou soutěž, a pak si, když nebude pršet, zahrajeme pár her venku nebo v sokolovně.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

12.6.2020

Milí Stromáci a Stromčata!

V pátek 12.6. vyrazíme nejprve do lesa ( trochu na dřevo a trochu na jednu poznávací hru o přírodě - Rezervaci). A pak se cca v 17:30 vrátíme k sokolovně a ještě si uděláme ohýnek a opečeme hady ( kdo chce, vezměte si s sebou buřtíky :). Táborák ukončíme nejpozději do 19:00 h. U ohýnku jsou vítáni i rodiče.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

5.6.2020

Milí Stromáci a Stromčata!

Pokud bude tento pátek přijatelné počasí, sejdeme se v 15:30 u sokolovny. Pokud bude ošklivo, půjdeme do sokolovny, kde si zahrajeme pár her na téma přírody.

Za všechny se těší Sněženka a spol.

PS Nezapomeňte si podepsanou bezinfekčnost!!!!!

Záludnice: K čemu slouží feromonové lapače?

29.5.2020

Milí Stromáci a Stromčata!

Tento pátek bychom se měli sejít už normálně v 15:30 u sokolovny ( pokud bude ošklivo) a nebo u kolejí - pokud bude hezky. Čeká nás buď stopovaná nebo studium bezobratlých živočichů. Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Jaké ocasaté obojživelníky u nás můžeme potkat?

22.5.2020

Milí kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 22.5.2020 se můžeme- opět sejít v 9:30 u kolejí (roušky s sebou) a do 11:30 si užít zdejší lesík. Tentokrát už bychom se mohli trochu víc věnovat bezobratlým živočichům.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Která květina na Viničkách má nejdelší květ (již měsíc má poupata a v září teprve uvidíme květy:)?

15.5.2020

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 15.5. 2020 se snad konečně zase uvidíme. Výjimečně bychom se sešli už ráno v 9:30 na Zelené cestě (až u přejezdu, abychom potkali co nejméně lidí - ale roušky s sebou). Končili bychom cca v 11:30. Pokud to počasí a bláto jen trochu dovolí, vyrazíme konečně do přírody - ještě kvetou konvalinky, hnízdí ptáci a po poli se procházejí jeřábi. Zkusili bychom mapovat přírodu a kdo má čím i fotografovat. Pokud by pršelo, museli bychom schůzku opět odložit. Schůzka v sokolovně ani v klubovně zatím není možná. Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Víte, co je na obrázku v oddílovém příspěvku?

21.4.2020

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek se bohužel zase neuvidíme. Ale mám pro Vás novou záludnici. V jedné z našich budek, které jsme na podzim pověsili, se uhnízdil drobný ptáček s bílými černě lemovanými tvářemi, se žlutým bříškem, modravou čepičkou i křídly. Tušíš jak se jmenuje?

  • Jinak dále platí výzva pro fotografy!
  • A další výzva - namaluj a napiš komiks o osidlování našich budek.

Na Vaše příspěvky se těší Sněženka a spol.

13.4.2020

Ahoj Stromáci a Stromčata!

Už je to měsíc, co se nemůžeme scházet, ale i tak máte na Rajčeti další 4 rostlinky do záludnice - které rostliny jsem Vám vyfotila tentokrát? Ta první je zajímavá tím, že má nejdelší květ, který jí poroste odteď až do podzimu. Ta druhá nádherně voní a brzy i bíle rozkvete. Těším se na Vaše odpovědi a už teď děkuji za všechny fotografie.

Sněženka a spol.

6.4.2020

Ahoj Stromáci a Stromčata!

Stále sice pokračuje výjimečný stav, kdy se nemůžeme sejít, ale v přírodě je i tak krásně, takže doufám, že tam chodíte. Fotografická soutěž pokračuje, děkuji všem, kdo jste fotografie již poslali i těm z Vás, kteří jste poznali v záludnici květiny, které jsem Vám já poslala na Rajče. Dnes jsem Vám tam přidala další 4 rostliny a navíc i jednoho živočicha a těším se na Vaše odpovědi i další fotografie.

Sněženka

28.3.2020

Ahoj Stromáci a Stromčata!

Sice se nemůžeme sejít, ale v sobotu 28.3.2020 se můžeme všichni zúčastnit od 20:30 do 21:30 HODINY ZEMĚ, kdy můžeme na pomoc Zemi na hodinu zhasnout všechna světla. (Někde se přidávají celá města s veřejným osvětlením). Čekám na Vaše zprávičky, jak jste si hodinu po tmě užili.

23.3.2020

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

Sice nemáme normální schůzky, ale stále platí soutěž o nejlepší fotografie z jarní přírody a navíc, protože už jsem se o ně také pokusila, posílám Vám je do naší fotogalerie (zde) jako záludnici: Napište podle čísel názvy vyfotografovaných květin.

15.3.2020

KAMARÁDI STROMÁCI A STROMČATA!

SICE SE NEMŮŽEME SEJÍT NA SCHŮZCE, ALE OBJEVUJTE PŘÍRODU, POZNÁVEJTE JI, UČTE SE O NÍ A FOŤTE. VYHLAŠUJI SOUTĚŽ O NEJLEPŠÍ FOTOGRAFIE PŘÍRODNIN! MŮŽETE JE POSÍLAT NA MEJLÍK STROMU NEBO PŘES MESSENGER.

KAMARÁDI STROMÁCI! SITUACE SE VYVINULA TAK, ŽE ZÍTRA 13.3.2020 SCHŮZKA OPĚT NEBUDE. SNAD BUDE PŘÍŠTÍ PÁTEK LÍP, SLEDUJTE INTERNET.

SNĚŽENKA A SPOL.

13.3.2020

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 13. 3. 2020 se konečně zase uvidíme. Pokud to počasí a bláto jen trochu dovolí, vyrazíme konečně do přírody - ještě kvetou bledule, hnízdí ptáci a po poli se procházejí jeřábi. Zkusili bychom mapovat přírodu a kdo má čím i fotografovat. Vyhlašuji soutěž o nejhezčí fotografie přicházejícího JARA! Pokud nás počasí zažene dovnitř, budeme si hrát i se učit na Zlatý list.

Na všechny se příště těší Sněženka a spol.

Záludnice: Víte proč není vydrám ve vodě v zimě zima?

6.3.2020

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 6. 3. 2020 se bohužel neuvidíme. Škola v Dětenicích má chřipkové prázdniny a i mezi námi Stromáky si teď bacily vybírají svou daň, takže v pátek SCHŮZKA NEBUDE! Pokud budete mít možnost, vyrazte s rodiči do přírody - kvetou bledule, hnízdí ptáci a po poli se procházejí jeřábi (např. u přejezdu v Dětenicích). Vyhlašuji soutěž o nejhezčí fotografie přicházejícího JARA!

Na všechny se příště těší Sněženka a spol.

Záludnice: Víte proč není vydrám ve vodě v zimě zima?

14.2.2020

28.2.2020

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 28. 2 .2020 bych s Vámi nejraději vyrazila do přírody - kvetou bledule, hnízdí ptáci a po poli se procházejí jeřábi. A počasí nám to njspíš nedovolí, takže - pokud bude mokro, větrno nebo deštivo, půjdeme do sokolovny a klubovny ( sraz bude u sokolovny a uvidíme). V klubovně budeme soutěžit o nejhezčí cancák a budeme si trochu hrát a trochu se učit na Zlatý list. Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu, pomůcky na schůzku A CANCÁK. Zájemci mohou plnit i plavčíkovské zkoušky. Také nás čeká vyhodnocení bodování.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Vysvětli, co to je hybernace a uveď 3 zástupce (do cancáku).

14.2.2020

21.2.2020

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 21. 2 .2020 půjdeme nejspíš do sokolovny a klubovny. Pouze kdyby nás jarní sluníčko hodně silně přemlouvalo, vyrazíme do lesa. V klubovně budeme soutěžit v ""HAFANII" a trochu se budeme i učit na Zlatý list. Zahrajeme si pár her a opravíme i doplníme krmítka na zahradě. Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a pomůcky na schůzku. Zájemci mohou plnit i plavčíkovské zkoušky. Také si vylepšujte své cancáky, 28.2. vyhlásíme soutěž o nejhezčí Stromácký cancák roku 2020.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Vysvětli, co to je letargie a uveď 3 zástupce (do cancáku)

14.2.2020

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 14. 2 .2020 půjdeme do sokolovny a klubovny. Budeme se zabývat tématem! "Mezi námi savci" a trochu se budeme i učit na Zlatý list. Zahrajeme si pár her a opravíme i doplníme krmítka na zahradě. Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a pomůcky na schůzku. Zájemci mohou plnit i plavčíkovské zkoušky. Také si vylepšujte své cancáky, 21.2. vyhlásíme soutěž o nejhezčí Stromácký cancák roku 2020.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Vyjmenuj hlavní znaky savců (záludnice je vhodné zapsat do cancáku).

31.1. a 7.2.

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

Tyto dva pátky se neuvidíme, ale i tak můžete pozorovat ptáčky na krmítkách nebo sledovat stopy zvířat. Uvidíme se až 14.2. nejspíš v sokolovně a klubovně. Promyslete si záludnici:

Záludnice: Proč mohou ptáci létat? Kteří ptáci nelétají?

24.1.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 24.1.2020 půjdeme, do sokolovny a klubovny. Budeme se zabývat tématem! "Ať zvířata nežalují" a trochu se budeme i učit na Zlatý list. Zahrajeme si pár her a opravíme i doplníme krmítka na zahradě. Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a pomůcky na schůzku.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

17.1.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 17.1.2020 půjdeme, pokud to počasí jen trochu dovolí, do lesa, kde pověsíme krmení pro ptáčky. Cestou zkusíme pozorování a odlévání stop a mapování zimního ptactva. Sejdeme se na Zelené cestě u Sněženky. V případě deště se budeme zabývat nekvetoucími rostlinami - to bychom šli do sokolovny a klubovny. Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a pomůcky na schůzku.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

10.1.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 10.1.2020 se nás čeká podle počasí buď vycházka do lesa s věšením ptačích krmítek "Vánoce v lese" a mapování zimního ptactva, nebo (pokud bude bláto nebo déšť) se budeme zabývat ochranou přírody a ekologickou stopou člověka - to bychom šli do sokolovny. Nezapomeňte si s sebou vzít dobrou náladu a pomůcky na schůzku. Sraz bude určitě u sokolovny, abychom se domluvili, případně pobrali krmení pro ptáčky v klubovně.

Na všechny se těší Sněženka a spol.


Milí kamarádi, SROMÁCI, přeji Vám všem šťastný a veselý nový rok a kdybyste ho chtěli začít užitečnou prací pro přírodu, posílám zajímavý odkaz:

https://www.facebook.com/events/2859674490711375/

20.12.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 20.12. nás čekají Vánoce v oddíle, zahrajeme si pár her, zazpíváme písničky, zhodnotíme uplynulý rok, rozdáme si dárky a přáníčka (nezapomeňte na žádného kamaráda!). Každý z vás může pomoci s výzdobou klubovny (už v 15:00), také můžete přinést na ochutnání cukroví. S sebou si vezměte i hrneček - uvaříme si dobrý čaj.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

přihláška do oddílu

13.12.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 13.12. nás čeká výroba dobrůtek na ptačí strom, sejdeme se v 15:30 před sokolovnou, kde budeme hrát hry na téma ptáčků v zimě a v klubovně budeme vyrábět. Vezměte s sebou skořápky od kokosů (s otvorem na přichycení), nebo menší květináčky a různé sypké ptačí dobroty.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

6.12.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 6.12. Nebude klasická schůzka, protože od 16:00 je v sokolovně Mikulášská pro děti, na kterou jste všichni vítáni. Normální schůzka bude až v pátek 13.12.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

27.11.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 27.11. se sejdeme v 15:30 u sokolovny a, pokud nebude výjimečně ideální počasí na ven, zůstaneme v sokolovně. Budem plnit zkoušky, hrát hry, a učit se o stromech.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Kdo to byly Rychlé šípy, jaké měly zásady? a kdo byl Široko?

22.11.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 22.11. se sejdeme v 15:30 u sokolovny a, pokud nebude výjimečně ideální počasí na ven, zůstaneme v sokolovně. Budem plnit zkoušky, hrát hry, a připravovat se na Široka. Nezapomeňte, kdo ještě nedal přihlášku nebo příspěvky, donést je co nejdříve- tento pátek je poslední možnost!

Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: K čemu se využívá palma olejná?

15.11.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 15.11. se sejdeme v 15:30 u sokolovny a, pokud nebude výjimečně ideální počasí na ven, zůstaneme v sokolovně. Budem plnit zkoušky, hrát hry, vyrábět dárky na Vánoce a připravovat se na Široka. Nezapomeňte, kdo ještě nedal přihlášku nebo příspěvky, donést je co nejdříve!

Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Proč orangutani žalují?

8.11.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 8.11. se výjimečně nesejdeme, místo toho Vás budu čekat v sobotu v 6:00 na zastávce autobusu do Prahy.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

návratka na akci ZDE

Záludnice: Proč orangutani žalují?

1.11.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek 1.11. se sejdeme v 15:30 u sokolovny a, pokud nebude výjimečně ideální počasí na pouštění draků, zůstaneme v sokolovně na programu " Orangutani žalují". Nezapomeňte návratky na výlet do Prahy a kdo ještě nedal přihlášku nebo příspěvky!

Na všechny se těší Sněženka a spol.

Záludnice: Kdo se rodí z neoplozených vajíček mravenců?


25.10.2019

Kamarádi Stromáci a Stromčata!

V pátek bychom měli zasadit do zahrady nový stromek a dočistit záhony a ohniště. Také si zahrajeme v sokolovně trochu na přírodu.

Sraz bude v 15:30 před sokolovnou. Na všechny se těší Sněženka a spol.

Plánujeme: Široka na 23.11., 9.11. Výlet do Prahy

návratka ZDE

18.10.2019

Kamarádi, Stromáci, stromčata!

V pátek se budeme zase ohlížet na počasí. Bude-li příznivé počasí, vyrazíme na další průzkum na naučnou stezku se hrou "Rezervace"(kdyby foukalo, můžeme vzít i draky), pak by byl sraz v 15:30 u Sněženky. Bude-li deštivo nebo velká zima =pak nás čeká schůzka na téma "Lidoopi a my" v sokolovně (v případě špatného počasí bude sraz před sokolovnou).

Na všechny se těší Sněženka a spol.

PS: pokud jste ještě neodevzdali přihlášku a příspěvky do oddílu ( 100 Kč), vezměte je s sebou.

Záludnice: Co je to sýkorník?

Plánujeme: Široka na 23.11., 9.11. Výlet do Prahy

12.10.2019

Kamarádi, Stromáci, stromčata!

Zítra - v sobotu 12.10.2019 , pokud máte čas a chuť, můžete přijít věšet nové budky na naučnou stezku Viničky. Sraz bude zítra v 15:00 h na Zelené cestě u Sněženky. Návrat předpokládáme v 17:00 . S sebou můžete vzít rodiče i kamarády. Těšíme se na Vás. Sněženka a spol.

11.10.2019

Ahoj Stromáci a Stromčata, kamarádi,

v pátek nás čeká úkol z projektu 72 hodin. Budeme vyrábět budky. Takže sraz bude u sokolovny, vhodné je teplejší oblečení. Pokud to půjde, budeme pracovat na zahradě. Chvíli se budeme věnovat i učení o přírodě a zamyslíme se, jak můžeme přírodě pomáhat. Vyvěšovat budky budeme nejspíš v sobotu 12.10. odpoledne ( 15:00).

PS: pokud jste ještě neodevzdali přihlášku a příspěvky do oddílu ( 100 Kč), vezměte je s sebou.

Záludnice: Jaký druh lesa na Viničkách najdeme?

Plánujeme: Široka na 23.11., 9.11. Výlet do Prahy

4.10.2019

Ahoj Stromáci a Stromčata, kamarádi,

tento pátek se sejdeme v 15:30 u sokolovny. Pokud bude foukat vítr, přineste si draka, uděláme si letový den. Pokud by nefoukalo, ale bylo hezky, vyrazíme na naučnou stezku mapovat mraveniště. Pokud nám ale počasí nedovolí jít do lesa, zkusili bychom alespoň trochu pečovat o zahradu a učit se v sokolovně o přírodě.Také už domluvíme termín výletu do Prahy a termín Široka.

Záludnice: Jak se dají podle mraveniště určit světové strany?

PS: pokud jste ještě neodevzdali přihlášku a příspěvky do oddílu, vezměte je s sebou.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

27.9.2019 POZOR!

Ahoj Stromáci a Stromčata!

Tento pátek nebude oddílová schůzka, ale všichni jste srdečně zváni na celý víkend na program Dětenického divadlování. Příště se uvidíme až v pátek 4.10., kdy si společně přiblížíme Den zvířat. Zamyslete se, co bychom mohli pro zvířata udělat my. S.

Záludnice: Kolika let se dožívají mravenčí matky a kolik dělnice?

20.9.2019

Stromáci a Stromčata, počasí se začalo tvářit milosrdněji, pokud to zítra vydrží, půjdeme znovu do lesa!! S.


Ahoj Stromáci a Stromčata!

Tento pátek se sejdeme u sokolovny. Budeme se trochu učit o přírodě, trochu si hrát a trochu zvelebovat naši zahrádku.

Záludnice: Jak se dorozumívají mravenci?

Na všechny se těší Sneženka a spol.

13.9.2019

Ahoj Stromáci a Stromčata!

Tento pátek nezapomeňte na schůzku vyplněnou přihlášku do oddílu. Sejdeme se na Zelené cestě a vyrazíme do lesa. Schůzka bude na téma "MEZI NÁMI MRAVENCI". Naučíme se znát tyto zajímavé a užitečné živočichy.

Na všechny se těší Sněženka a spol.

6.9.2019

První schůzka školního roku 2019/2020

Ahoj Stromáci a Stromčata!

Prázdniny jsou za námi a nás čeká první letošní schůzka. Sejdeme se v 15:30 před sokolovnou. Čekají nás hry a plánování nového školního roku v oddíle. Končit budeme výjimečně v 17:00 h.

Na každého z Vás se těší Sněženka a spol.


ŠKOLNÍ ROK 2018/2019

14.6.2019

Ahoj Stromáci a Stromčata!

V pátek nás čeká letos poslední schůzka. Sejdeme se u klubovny. Zkusíme vyčistit jezírko v zahradě (volte vhodné oblečení!) Mimo to rozdáme diplomy a ceny, zahrajeme si nějaké hry a rozloučíme se naposledy před táborem.

Těším se na vás Sněženka a spol.

7.- 8.6. 2019

Ahoj Stromáci a Stromčata!

tento pátek nás čeká výprava na Jizeru. Odjíždíme v pátek autobusem v 15:35. Vrátíme se v sobotu do 20:10. Více informací máte v návratce. Jen nezapomeňte přibalit dobré počasí. Těšíme se na Vás.

Sněženka a spol.

Záludnice: Z jaké přírodniny je kopec Veliš?

PS 14.6.2019 nás čeká poslední letošní schůzka. Naposledy pomůžeme přírodě (na Zahradě poznání), rozdáme si diplomy a ceny, zahrajeme si nějaké hry a rozloučíme se naposledy před táborem.

31.5.2019

Ahoj Stromáci a Stromčata!

POZOR ZMĚNA!!! Poslední verze schůzky! Dnes nastaly další změny, takže pozor! Zítra pojedeme autobusem v 15:35 s sebou potřebujete jen pití, vhodné oblečení a turistickou obuv. Čeká nás větší výlet ( na Veliš), ze kterého se vrátíme opět až v 18:20

Sněženka a spol.

Záludnice: Co je to biotop?

7.-8.6. Nás čeká slíbený výlet na řeku Jizeru

24.5.2019

Ahoj Stromáci a Stromčata!

Tento pátek se rozdělíme na dvě skupiny. Někteří jedou na krajské kolo Zlatého listu do Jičína ( sraz 15:30 na zastávce autobusu). Ostatní se sejdou u sokolovny a vyrazí s Kapitánem na naučnou stezku, kde si zahrají nějaké hry.

Záludnice: Jaký je letos vyhlášený pták roku?

17.5.2019

Ahoj Stromáci, Stromčata, Kamarádi!

Tento pátek vyrazíme na výlet. Má být sice deštivo, ale v jičínském muzeu se prý objevila nějaká podezřelá zpráva, která se tváří, že je určena právě vám, Stromákům. Sejdeme se tedy v 15:30 na autobusové zastávce (s sebou psací potřeby, cancák a pláštěnku). Ale POZOR, vrátíme se autobusem až v 18:30. Upozorněte rodiče, ať vás nečekají moc brzy.

Už se na vás těší Sněženka a spol.

Záludnice: Co je to Ekologie, doplňte alespoň 2 potravní řetězce.

10.5.2019

Ahoj Stromáci, Stromčata, Kamarádi!

Tento pátek - pokud nám to počasí jen trochu dovolí - půjdeme na naučnou stezku a zahrajeme si zase na přírodu. Sejdeme se na Zelené cestě a vyrazíme společně k lesu. Pokud by mělo být úplně ošklivo, šli bychom do sokolovny a zahráli bychom si na život v jezeře. Nezapomeňte si s sebou vzít pomůcky a dobrou náladu. Sněženka a spol.

3.5.2019

Ahoj kamarádi, sejdeme se v pátek 3.5.2019 v 15:30 před sokolovnou, půjdeme do lesa, nebo bude-li ošklivo, do tělocvičny, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky. Kapitán

26.4.2019

Ahoj Stromáci, Stromčata, kamarádi!

V pátek se zas budeme učit na Zlatý list a tentokrát na školní zahradě a v sokolovně. Sraz bude v 15:30 před sokolovnou, zahrajeme si pár her, budeme se učit o ptácích, květinách a obojživelnících. Konečně také uděláme to vyhodnocení bodování. V pondělí 29.4. nás bude čekat místní kolo Zlatého listu( 8:00- 13:00).

Těšíme se na vás. Sněženka a spol.

PŘIHLÁŠKA KE STAŽENÍ ZDE

Záludnice: Co je to hnízdní parazitismus a kdo je jeho zástupce?

19.4.2019

Tento pátek schůzka nebude. Užijte si pěkné velikonoční prázdniny!

12.4. 2019

Ahoj Stromáci, Stromčata, kamarádi!

V pátek se zas budeme učit na Zlatý list a tentokrát V lese. Sraz bude v 15:30 před sokolovnou, zahrajeme si pár her, budeme se učit o ptácích, květinách a obojživelnících. Konečně také uděláme to vyhodnocení bodování. V pondělí 29.4. nás bude čekat místní kolo Zlatého listu( 8:00- 13:00). Těšíme se na vás. Sněženka a spol.

Záludnice: Co je to hnízdní parazitismus a kdo je jeho zástupce?

5.4.2019

Ahoj kamarádi, sejdeme se v pátek 5.4.2019 v 15:30 před sokolovnou, půjdeme do lesa, nebo bude-li ošklivo, do tělocvičny, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky. Kapitán

30.3.2019 POHOD ZA RUMCAJSEM

11 KM

Rádi tě uvidíme na pochodu za Rumcajsem. PŘIHLÁŠKA

29.3.2019

Ahoj Stromáci, Stromčata, kamarádi!

Tento pátek se zase necháme ovlivnit počasím, pokud nás sluníčko vyláká ven, půjdeme mapovat jarní rostliny a obojživelníky na Viničkách a pokud bude ošklivo, zůstaneme v sokolovně a budeme se učit o plazech a obojživelnících. Sraz bude v 15:30 před sokolovnou. Těšíme se na vás Sněženka a spol.

PS Dejte nám co nejdříve vědět, zda pojedete na pochod. Děkuji. S.

ZÁLUDNICE: JAK MŮŽEME NEJLÉPE NAKLÁDAT S ODPADY?

22.3.2019

Ahoj kamarádi, sejdeme se v pátek 22.3.2019 v 15,30 před sokolovnou, půjdeme do tělocvičny, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky. Kapitán

15.3.2019

Ahoj Kamarádi, tento pátek si užívejte prázdnin. STROM odpadá.

ZÁLUDNICE: JAK MŮŽEME NEJLÉPE NAKLÁDAT S ODPADY?

8.3.2019

Ahoj kamarádi, sejdeme se v pátek 8.3.2019 v 15,30 před sokolovnou, půjdeme do tělocvičny, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky. Kapitán

1.3.2019

Ahoj kamarádi, Stromáci! V pátek se sejdeme před sokolovnou a budeme se zabývat tématem: Kam s ním? (aneb, když roste hora odpadů). Kdo bude chtít ještě přinést něco do krmítek, udělá určitě radost ptáčkům v zahradě. Sněženka a spol.

ZÁLUDNICE: VYJMENUJ ROZDÍLY MEZI DRAVCI A SOVAMI.

22.2.2019

V pátek se sejdeme v 15:30 před sokolovnou. Nezapomeňte si pomůcky a přezůvky.

16. -17.2.2019 Tajný výlet

Akce : Tajný výlet do MB

Sraz v: na návsi v Dětenicích ve 13:15 ( 13:26 odjezd autobusu)

Návrat: neděle předpokládáme 13:10 (14:30)

Místo konání: DDM Mladá Boleslav

S sebou: přezůvky, spacák, karimatku, hyg.potřeby, pohodlné oblečení do města podle počasí, dobré boty, pití, 1 větší svačinu na neděli (večeře a snídaně jsou v ceně), psací potřeby, případné drobné kapesné kopie průkazky pojištěnce, a na slevu jízdného (žákovská), 200 Kč

Návratku je nutno odevzdat do: 8.2.2019

V ceně je zahrnuto: cesta, program, nocleh, večeře, snídaně (další výdaje této akce hradí oddíl Strom z grantu KH kraje a obce Dětenice)

15.2.2019

Tento pátek schůzka STROMU nebude !!!!!

Sejdeme se až v sobotu 16.2. ve 13:15 na návsi a vydáme se na tajný výlet do Mladé Boleslavi. Nezapomeňte dobrou náladu, návratku a věci na spaní.

8.2.2019

Stromáci, Stromčata, kamarádi, schůzka se bude tento týden konat v sokolovně, klubovně a v zahradě - podle počasí. Přikrmíme ptáčky, odlijeme stopy a naučíme se něco o savcích v zimě. Sraz bude v 15:30 před sokolovnou. Nezapomeňte návratky na tajný výlet!!!!!!! Sněženka a spol.

1.2.2019

Ahoj kamarádi, sejdeme se v pátek 1.2.2019 v 15,30 před sokolovnou, půjdeme do tělocvičny, čeká nás hrazda a další nářadí, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky. Kapitán

25.1.2019

Ahoj Stromáci, Stromčata, kamarádi!

Tento pátek se zase necháme ovlivnit počasím, pokud nás sníh nebo mráz vyláká ven, budeme zkoumat stopy živočichů v zimní přírodě a pokud ne, dostaneme se konečně k tomu zimnímu spánku. Sraz bude v 15:30 před sokolovnou. Těšíme se na vás Sněženka a spol.

18.1.2019

Ahoj kamarádi, sejdeme se v pátek 18.1.2019 v 15,30 před sokolovnou, půjdeme do tělocvičny, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky. Kapitán

11.1.2019

Ahoj Stromáci, Stromčata, kamarádi!

V pátek 11.1. se sejdeme nejspíš na Zelené cestě a vyrazíme k ptačímu stromu v polích, abychom nakrmili hladové ptáčky (nezapomeňte si pro ně dobrůtky!!!) a pak si zahrajeme svíčkovanou ( teplé starší oblečení a obuv budou nutné). Kdyby náhodou lilo nebo bylo neúnosné bahno, budeme se v klubovně a v sokolovně učit o hibernaci.

Kdyby byl sníh, můžete si vzít boby a lopaty na řádění. Na každého z vás se těší Sněženka a spol.

4.1.2019

V pátek 4.1. půjdeme se Stromem do sokolovny, sraz bude v 15:30 před sokolovnou. Nezapomeňte pomůcky. Kapitán

14.12.2018

Ahoj kamarádíčkové!

V pátek 14.12. bych s Vámi ráda udělala Vánoce v oddíle a na návrh některých z Vás bych schůzku 21.12. už zrušila, protože všichni již budete mít spoustu práce s chystáním vánočních dnů doma. 14.12. se sejdeme se opět před sokolovnou, kde si ozdobíme stromeček (můžete si donést ozdobičky), pak uděláme nějaké malé Vánoce pro ptáčky na zahrádce poznání (přineste pro ptáčky dárečky) a pak si sedneme s písničkami ke stromečku spolu (zkusím poprosit o návštěvu Dádu s kytarou) . Nezapomeňte přáníčka případně dárečky pro všechny kamarády . Těším se na vás.

Sněženka a spol.

7.12.2018

Ahoj kamarádi,

sejdeme se v pátek 7.12.2018 v 15,30 před sokolovnou, půjdeme do tělocvičny, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky.

Kapitán

30.11.2018

Sejdeme se opět před sokolovnou, kde se budeme zabývat hybernací a životem obratlovců. Nezapomeňte dobrou náladu a pomůcky.

Sněženka a spol.

24.11.2018 ŠIROKO

Sraz: bus náves, 13:40 (odjezd v 13:48) (po obědě)

Návrat: bus náves 20:10

Místo konání: Jičín

S sebou: jídlo a pití (svačina, večeři), cancák, teplé sportovní věci, dobré boty, základní znalost šifer, pláštěnku, KPZ, hadrovou kouli, zavírací špendlík, tužku, baterku.

Cena: 100Kč

Návratku je nutno odevzdat do: 24.11.2018

23.11.2018

Stromáci, Stromčata, kamarádi, v pátek 23.11. dokončíme v klubovně dílnu vánočních dárků, naučíme se něco na Široka a zahrajeme si nějakou hru v sokolovně. Nezapomeňte pomůcky, psací potřeby, návratky na Široka a dobrou náladu. Děkuji všem, kdo se zapojili do vylepšení naučné stezky a publikace k ní. Těším se na Vás. Sněženka a spol.

16.11.2018

Ahoj kamarádi,

sejdeme se v pátek 16.11.2018 v 15,30 před sokolovnou, půjdeme do tělocvičny, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky.

Kapitán

9.11.2018

V pátek 9.11. se sejdeme před sokolovnou. Nezapomeňte si pomůcky, přezůvky a připravené luštěnky a osmisměrky do chystané publikace. Vhodné bude i oblečení na výtvarné činnosti. Sněženka a spol.

2.11.2018

Ahoj kamarádi,

sejdeme se v pátek 2.11.2018 v 15,30 před sokolovnou, půjdeme do tělocvičny, zahrajeme si hry a zasportujeme si. Nezapomeňte na pomůcky.

Kapitán

28.10.2018 VÝLET

Sraz: Dětenice náves v 16:45

Návrat: Dětenice náves 12:35

Místo konání: Jičín

S sebou: jídlo (večeře, snídaně, svačina), + pití, tužku, zápisník, pláštěnku, spacák a karimatku, průkazku na bus

Cena: 100,-Kč

návratka ke stažení je zde

Jak to proběhlo čtěte zde

26.10.2018

Ahoj Stromáci a Stromčata!

V pátek 26.10. se sejdeme v 15:30 u sokolovny, když bude hezky,čeká nás indiánské odpoledne a vylepšování zahrádky poznání, bude- li přehánkově, uděláme nějaké zlepšení na naučnou stezku, případně krapet zapracujeme na úklidu a vyšperkování klubovny, pak si zahrajeme pár drobnějších her. Vezměte si určitě psací potřeby a další pomůcky, hlavně nožík. Když to počasí dovolí, zakončili bychom den ohýnkem (můžete si vzít něco na opékání).

Sněženka a spol.

19.10.2018

Ahoj kamarádi,

sejdeme se v pátek 19.10.2018 v 15,30 před sokolovnou, vyrazíme do lesa na Viničky, budeme vařit bramborovou polévku, s sebou si vemte pár brambor, zeleninu, sůl, hladkou mouku a koření. Můžete se předem domluvit co kdo přinese. Návrat zpět bude tentokrát až v 18,00 hodin.

Kapitán

12.2018

Ahoj kamarádi,

sejdeme se v pátek 12.10.2018 v 15,30 před sokolovnou, vyrazíme do lesa na Viničky, zahrajeme si hry a prohlídneme podzimní les. Nezapomeňte na pomůcky.

Kapitán

5.10.2018

Ahoj Stromáci, Stromčata, kamarádi!

V pátek 5.10.. se sejdeme v 15:30 u sokolovny - když bude hezky, vyrazíme opět na naučnou stezku, zahrajeme si pár her a zmapujeme nutné opravy. Bude- li přehánkově nebo velká zima, zkusíme naplánovat a udělat nějaké zlepšení v zahrádce, případně krapet zapracujeme na úklidu klubovny. Pak si zahrajeme pár drobnějších her. Vezměte si určitě psací potřeby a další pomůcky, mohli bychom i pouštět draky, kdyby bylo teplo a foukal vítr, takže si podle počasí vezměte s sebou i draka, kdo můžete.

Sněženka a spol.

21.9.2018

Ahoj kamarádi,

sejdeme se v pátek 21.9.2018 v 15,30 před sokolovnou, vyrazíme do lesa na Viničky, zahrajeme si hry a podíváme se na vodojem Viničky. Nezapomeňte na pomůcky.

Kapitán

14.9.2018

Ahoj Stromáci a Stromčata!

V pátek 14.9. se sejdeme v 15:30 u sokolovny, když bude hezky, vyrazíme na naučnou stezku, měli bychom se zamyslet nad opravou naučné stezky, bude- li přehánkově, zkusíme naplánovat a udělat nějaké zlepšení v zahrádce, případně krapet zapracujeme na úklidu klubovny. Pak si zahrajeme pár drobnějších her. Vezměte si určitě psací potřeby a další pomůcky.

Sněženka a spol.

7.9.2018

Ahoj Stromáci a Stromčata!

Prázdniny se blíží ke svému konci a mně nezbývá, než vás pozvat na první schůzku v září. Poprvé bychom se měli sejít v pátek 7.9. v 15:30 u sokolovny. Promyslete si, jaké aktivity byste v dalším školním roce rádi zažili. Sněženka a spol.

CELOROČNÍ Plán růstu STROMU 2013/2014

Září -měsíc lovu:

· 4.9.2014 úvod seznamování a pravidla

· 11.9.2014 dobrovolné brigády na zvelebování klubovny

· 18.9.2014 houby

· 25.9.2014 poznej co znáš a nauč se co nevíš

Říjen:

· 2.10.2014 – pavouci a jejich sítě

· 9.-11.10.2014 – indiánská výprava

· 16.10.2014 – sportovní soutěže v sokolovně

· 23.10.2014 - stopovaná, připravená skupinou dětí

· 30.10.2014 - pouštění a opravování draků

Listopad:

· 6.11.2014 – Výzkum proč nejsou listy stále zelené?

· 6.11.2014 přednáška v Jc o výpravě fotografa a ornitologa V. Šoltyse na Galapágy

· 13.11.2014 – estivace a hibernace (letní a zimní spánek)

· 20.11.2014 – sběr papíru v obci

· 27.-29. 11.2014 - Hon na Široka – Dolní Bousov (celovečerní poznávací hra ve městě) + víkendová akce s přespáním na táborové základně

· 27.11.2014 – dravci a jejich přizpůsobení k letu a lovu

prosinec:

· 11.12.2014 – stop palmovému oleji (zažít si to co orangutani v Indonesii)

· 18.12.2014 -vánoce v oddíle do 19:30

· 25.12.2014 – volno

Leden:

· 3.1.2015 – výroba krmítek pro zvířata (15 dětí)

· 9.1.2015 Vánoce pro zvířata (krmení v lese a v oboře) (15dětí)

· 16.1.2015 noc v klubovně s dílnou jak si usteleš tak si i lehneš - chystají děti + noční bojovka

· 23.1.2015 výroba budky

· 30.1.2015 bazén a ufoni v Jičíně?? záhadné světlo se objevilo...

únor:

· 6.2.2015 Stopy ve sněhu (sádrové odlitky) a mapování dravců

· 13.2.2015 Strom roku 2015 a Pták roku 2015

· 14.2.2015 Aqua centrum plavecké a oddechové centrum

· 14-16.1.2015 schůzka k táboru vedoucí (vymýšlení tábora)

· 20.2.2015 Energie-dobrý sluha, špatný pán

· 27.2.2015 Štědubce (dvoudenní poznávací hra města Mladá Boleslav společně s oddílem „děti lesa“ + záchranná stanice v Mladé Boleslavi)

Březen:

· 6.3.2015 - tvořivá dílna – (zdobení tašek)

· 7.3.2015 Letem ptačím světem, ptačí zpěvy

· 13.3.2015 Výlet na Zebín

· 14.3.2015 úkliďme svět (odpadky)

· 20.3.2015 - Člověk v krajině

· 20.-23.3 2015 Schůzka k táboru vedoucí

· 27.3.2015 – obojživelník roku 2015

· 28.3.2015 - Pochod za Rumcajsem (dálkový pochod)

Duben:

· 3.4.2015 - velikonoční (volno) práce na „ Zahradě poznání“ skalka – osázet skládku

· 10.4.2015 – Jarní rostliny – příprava na soutěž Zlatý list

· 11.4.2015 Dle vody – školení vedoucích - sjezd jarní vody Kamenice

· 17.4.2015 - okresní kolo Zlatého listu PRACHOV

· 18.4.2015 dle stavu vody -jarní Labe

· 24.4.2015 ukaž co víš - příprava na soutěž ZL

· 25.4.2015 – výprava- Stavění stanů a další turistické dovednosti

Květen:

· 1.5.2015 - les je tvůj přítel - dvoudenní akce na táborové základně

· 8.5.2015 Voda - Ervín

· 9.-10.5.2014 – přípravka tábora na základně v Borovnici

· 10.5.2015 jarní Labe- dle stavu vody

· 15.5.2015 krajské kolo ZL v Prachově

· 22-24.5.2015 Jizera pasování nováčků

· 29.5.2014 Luční ekosystém a tvorba herbáře

Červen:

· 5.-7.6. 2015 – Dřevomorka společná akce s oddílem z MB „Děti lesa„

· 12.6.2015 – bezobratlí a rybník - trénink voda

· 19.6.2015 –závěrečné vyhodnocení oddílu

· 19-21.6.2015- stavba tábora

· 27-29.6.2015 stavba tábora

červenec:

· 5.7.-18.7.2015 Letní tábor Borovnice

· 18. -25.7.2015 Vodácký tábor Vltava

srpen:

· 28.8.-30.8. 2015 Loučení s létem (zhodnocení uplynulého roku a práce na táborové základně)